Přemyslova rota - Lapkové a zemští škůdci 1381-1424

Právě je ned 22. zář 2024 5:31:20

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2011 19:15:53 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 14:16:55
Příspěvky: 232
Bydliště: Doma
No já se k tomu snad ani vyjadřovat nebudu,neboť si myslím že jsem se už dostatečně vyjádřil v neděli, jak už naznačil Kurik.Pro ty kteří tam nezůstali......tak vaše mínus,měli jste tam zůstat. 8-)
Ta Brumle co tam zůstala bude opravdu asi moje(ještě jsem se nedíval),takže Kocoure pilně cvič!!! :D

_________________
Nejhorší bitva ?.......s blbostí.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 24. říj 2011 19:59:35 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Děkuji všem zúčastněným, jsem velmi rád, že jsme se mohli setkat v takovém počtu. Jsem rád, že jsem poznal další lidi z našeho projektu. Děkuji kuchyni, protože byla epesní.
Co se týče turnaje, tak mám také několik připomínek:
- Počet rozhodčích se musí rozhodně zvýšit. Ve dvou se to opravdu nedá uběhat a uhlídat, navíc rozhodčí musí být ve zbroji, aby mohli fungovat vně arény a mít dostatek zkušeností s vlastním bojem.
- Dýky a palcáty z turnaje tohoto charakteru rozhodně nevypouštět, jsou to plnohodnotné zbraně na naší dobu a dělat z toho nějaké trapné mečíkování se mi nechce. To se potom můžeme vykašlat na tyčovky, protože s nima bodaj jenom Lháčkáři a ještě ke všemu do xichtu :lol: a sudlice jsou zase strašně těžký a nedají se brzdit.
- Pak bychom mohli ještě údery mečem brzdit a nakonec se domluvíme předem na tom, kdo vyhraje.
Ne, tudy cesta nevede. Cestou jest vylepšení výzbroje. Pokud by měli kloboukáři dobový a funkční vývaz do ypsilon, případně dobře usazenou přilbu, žádné zranění by nebylo.
Byla to zkouška tvrdších pravidel a až na vyjímky se dle mého názoru povedla. A nezlobte se na mě, ale fňukat nad promáčklou přilbou a prohnutou myškou, to mi přijde trošičku smutný....

Na závěr ještě hláška Žvejka: "Koho to bolí, tak ať si pořídí lepší výstroj!!"

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 8:30:04 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
No sice sem se k turnaji vyjadřoval už v neděli, ale teď to mám víc utříděný a dokážu se vyjádřit konkrétněji:

Turnaj byl fajn, já sem si ho užil.

Co bych změnil:
-rozhodčí musej bejt alespoň 4
-rozhodčí by měli mít nějakej způsob, jak komunikovat s těma bojovníkama co přes výstroj moc neslyšej (třeba já), možnost je třeba mít jednoho rozhodčího přímo v kolbišti.
-větší důraz na technický KO některý lidi sou paličatý a nevzdaj se ani když už jim de vo život, a pak je to nebezpečný.
-povolil bych bodání krátkejma zbraněma (nikdo mě nepřesvědčí že to je víc nebezpečný než ty dýky, a do ksichtu může sklouznout stejně tak kopí i sudlice takže prostě nechápu ten ban.)
-přidal bych disciplínu 1 na jednoho (ze sobeckách důvodů :D )

Jinak bych neměnil nic, i ty palcáty bych nechal. Jinak to že někdo někomu dal dýku (nebo jakoukoliv zbraň) před xicht za to by měl bejt trest, ale jinak bych nezakazoval ani ty dýky.

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 11:38:38 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:09
Příspěvky: 621
Kuriku a Bohuši, to co píšete je hloupé a ukazuje to že moc zkušeností ani rozumu nemáte. Spíš by vám prospělo, se omluvit že se vám něco nepovedlo, než to za každou cenu obhajovat. Když to bereš jako test a chtěli ste vědět kam to povede, tak ti mohla většina chytřejších lidí předem říct, že to povede do nikam. Technické KO nemohlo fungovat protože ho rušilo pravidlo nesmrtelnosti. A takové rozhodčí, jakejma jste byli (no vlastně jako by jste tam rozhodčíma nebyli).
Vy jste ta pravidla udělali jak jste chtěli (to je v pohodě) ale nyní odmítáte připustit že byla špatná (a to v pohodě není)

Aby vám bylo jasno, tohle není jen z mé hlavy, nikdo tu nebrečí, jen maj větší rozum.
Když se mi po vašem turnaji svěřilo několik lidí, že s takovým druhem šermu a děláním historie se nestotožnují a raději půjdou svojí cestou. Tak sem nasranej.
Je my jasný že se něco musí stát, protože přicházet o lidi nechci.

Nemá cenu řešit nějaká budoucí pravidla. Stejně budou vždy jiná pro konkrétní akci. Mají být jen dopředu zveřejněná, aby přijeli jen ti kdo na ně chtějí předem přistoupit.

Fakt se už dlouho držím, abych nebyl sprostej. Ještě nevím jestli vybuchnu nebo se na nějakou dobu odmlčím, abych vychladl.

_________________
Jsem Přemysl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 11:57:28 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Rozhodně se omlouvat nemusíme.
- Pravidla byla zveřejněna v mém prvním příspěvku ve stř 21. zář 2011 0:18:33. Což je dostatečně dlouho dopředu.
- Chyba s rozhodčíma byla, to jsme uznali už myslím několikrát.
- Nevím o žádném pravidlu nesmrtelnosti
- Tento turnaj prověřil vybavení, byl zaměřen na to, kolik toho čí věci vydrží. Když je nemáte v pořádku, váš problém. Já vím, že se musím zaměřit na lepší vycpání dolního konce zad :) , protože tam mě to bolí.
- Ještě před losováním a i v pátek večer jsem zdůrazňoval, že si nepřejeme scéniku a pravidla s konci soubojů jsem ještě opakoval. Kdo se na to necítil, turnajovat nemusel. Tohoto využil tuším jeden družiník od Smila. Je mu 16 a rozum má.
Turnaj to byl tvrdý, to ano. Ale myslím, že v mnohém případě reálnější, než většina turnajů, co jsem viděl. Kdy na ťukanec do hlavy šlověk padá, i když má na sobě velmi kvalitní odění.

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 12:45:55 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:09
Příspěvky: 621
Né omlouvat se vážně nemusíš ale jseš sebestřednej až to vadí.

Asi ti nedocvaklo že tím pravidlem o konci soubojů, které jsi ještě opakoval, jsi vlastně vytvořil pravidlo nesmrtelnosti.

Taky nebudu vysvětlovat co je to scénika, ale je to úplně něco jiného a ke srovnávání s turnajem se to naprosto nehodí. Taky se tu scénikou skoro nikdo nezabejvá.

Jsem rád že jsi řekl, že turnaj byl zaměřen na to, kolik toho čí věci vydrží. To je teda super, že to víme.

Kdo se na to necítil, turnajovat nemusel. Jenže spousta lidí přijelo aby vyhovělo Kurikově žádosti. Tet už to asi dělat nebudou.

Když na ránu do hlavy člověk padá i když má na sobě velmi kvalitní odění. Tak to právě ocenuju, nebot kam jinam ho mam říznout abych ho označil za mrtvého. Se mě zdá, že si myslíš, že člověk v kvalitním odění byl nezničitelnej a tak se podle toho má chovat.

_________________
Jsem Přemysl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 14:08:12 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
No rozhodně se tak budu chovat v případě, mě do tý hlavy trefí jednou nebo dvakrát drn nebo někdo, kdo mi výstrojí nešahá ani po kotníky. Protože právě z toho důvodu si tu výbavu pořizuju. A myslím, že šlechtic právě takto v reálném boji nebo turnaji působil - takřka nezničitelně. Proto mu byl soupeřem právě buď další šlechtic anebo skupina zbrojných. Nebo to tak být nemá? Mám se s výbavou a zbrojí šlechtice chovat v boji jako drn v přilbě a holejma rukama? Mám padat při plácnutí přes kyrys nebo zásah tesákem do zad? Pokud ta rána bude od sudlice, a pěkně mi po ní zabliká, nejsem proti, to uznám a padnu rád.
Nevím, možná jsem z RS zvyklej na tvrdej boj a možná ostatní ne, ale proč nefňuká nikdo z mojí družiny, i když RS jezdí jen Žvejk? Proč na Karlovský Sběři nefňukal žádný ze šlechticů nebo neurozených, když pravidla tam byla stejná a tvrdost obdobná? Proč nefňuká Kocour, kterej ode mne dostal opravdu slušnou vypínačku do hlavy(za což mu patří opravdu hold) a jehož přilba vypadala ze všech nejhůř?

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 15:16:25 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. črc 2011 16:27:45
Příspěvky: 84
No pěkné. Projekt se vám ještě ani nerozjel a už se hádáte jak uražení malí kluci.

No a teď k turnaji očima nezúčastněného pozorovatele:

Pokud nejsou jasná a striktně dodržovaná pravidla, je to turnaj na hovno!
V turnaji musí být několikero rozhodčích(co znají pravidla víc než dobře), kteří se z části musí pohybovat i po place a musí to ukočírovat!

Pokud hodláte turnaj pojímat jako zkoušku co kdo snese- děkuji nechci! Nehodlám si hrát na Rusko či Polsko. Netvrdím aby se neturnajovalo, ale je třeba si uvědomit, že na to je potřeba mít VÝSTROJ!

Nechci se nikoho dotknout ale na hard turnaj nemáme nikdo vybavení. Naše věci jsou vhodné na akce typu polní bitva, ale na silový turnaj ne! Pokud bych já pořádal turnaj tak trvám na odění cca takto:

- na civilním odění pevná prošívanice tlumící údery
- na prošívanici další zbroj, u urozených funkční dráty, plechy, plátovky atd. u nemajetných druhotnou primární zbroj- dráty, prošívanice pláťáky...
- u všech kvalitní přilba s kvalitním polstrem a krytím klíčních kostí a krku(náplety límečky obojky...)
Bez pořádné výbavy dělá podobné atrakce jenom sebevrah.


Také je potřeba si uvědomit, že turnaj nemá být přehlídkou toho, jak jeden buší do druhého jak hluchej do vrat až ho prostě dobije!

Na co se kurnik učíte techniky, zápas a šerm vůbec?

Turnaj by měl být počítán na zásahy a je na rozhodčích aby zásahy vedli v patrnosti a po jejich dosažení ukončili boj! Po každém zásahu by měl být boj přerušen, oznámen bod, zkontrolována schopnost bojujících pokračovat a jede se dál!


Takové akce co tu proběhla, a bohužel i Karlovský turnaj podle všeho byl podobný, vedou ke zvyšující se brutalitě účinkujících bez rozmyslu.

...než se stane průser...


P.S. Bohuši proboha co to je za nesmysl o těch drnech? Byť budeš šlechta tak to neznamená, že tě nesejme pěchota! Navíc pokud jsi sesedlý a ona pěchota je zvyklá bojovat? Nejedná se o nějaké sedláky pobrané v Horní Dolní! Tady absolutně nehraje roli, že jsi šlechta! Ty by jsi měl mít navrch lepší zbrojí, zbraní, výcvikem, ale nesmrtelného to z zebe nečiní!

Vezme-li tě drn po makovici, pak jsi ji dostal!

Kluci- popřemýšlejte trochu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 15:36:54 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:09
Příspěvky: 621
Ó nezdolný rytíři.
Já ti jen opakuju že tady nikdo nefnukal a všichni jsme bojovali i když jsme neměli tak dokonalé vybavení jako máš ty.
My jen řešíme to co je nebo není už příliš nebezpečné, co je trapné (nesmrtelnost) a jak se vyvarovat příštích problémů. Protože směr kterým to povedeme ovlivní pohled na projekt od lidí z venčí.

_________________
Jsem Přemysl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 16:04:22 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 14:58:16
Příspěvky: 140
PROSÍM ZADRŽTE VŠICHNI!!!

velmi mě mrzí že akce která původně byla brána jako možnost posledního letočního setkání vyvolává takhle bouřivou a v posledních příspěvcích nesmyslnou diskusi plnou napadání, která není hodna žádného z řad seskupení.

PROSÍM UZAVŘEME TO JEDOU PROVŽDY!

Ukazali jsme si kam jít nechceme (byť jsme rozděleni tímto sporem na části) a pojdmě se z toho poučit pro příště. Pakliže máme spolupracovat dohodněme se na jistém koncenzu ze kterého budem vycházet! Navrhuji tuto debatu nechat na jarní sněm kde si to již s chladnou hlavou vyříkáme.

Závěrem mi ještě dovolte abych poděkoval všem kdo dojeli.

A prosím už se nehadejme!

_________________
Jsem jen prostý vladyka... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 17:41:50 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:20:17
Příspěvky: 420
Dovolím si na závěr něco dodat.

Hláška:“ Koho to bolí, tak ať si pořídí lepší výstroj“ je v přece rozporu s kostýmovými podmínkami viz.
Každý rekonstruovaný kostým musí odpovídat určité společenské vrstvě, kterou postava prezentuje (Zeman, vyšší, šlechtic, vévoda, sluha, panoš, mnich).

K palcátům: Jak by se tvářil člověk, který by náhle dostal plnou ránu do lokte případně do ramene
přes vycpávanici ? Určitě by neříkal: „ To je v poho.“

Ostré zbraně nemají přece v turnaji co dělat, to dá rozum - viz např. poboční dýky.

KO má ten problém, že pod tímto pojmem si každý představí něco jiného, potom vznikají spory.

Zkrátka na tomto turnaji došlo vzhledem k nepřesným pravidlům k ohrožení bezpečnosti , což se musí řešit a hlavně vyřešit.

Musíme všichni brát v potaz, že toto je veřejné vlákno a hádky nás na tomto vláknu jako projekt poškozují.

_________________
Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 25. říj 2011 23:15:31 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
Sakra tady se to rozjelo :shock: !!! Tady lítaj emoce :roll:!! A naprosto totálně zbytečně.

Mahy nic ve zlim, ale nebyls tam tak prosimtě nepřilejvej napalm do ohně. ;)

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2011 12:33:57 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:09
Příspěvky: 621
Kocoure neber to tak že napadám tvůj názor ale já mám na to taky svůj. To co se tu rozjelo rozhodně není zbytečné. A nevím proč by nemohl reagovat Mahy nebo kdokoli z těch co tam nebyli.

_________________
Jsem Přemysl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 26. říj 2011 13:38:29 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. zář 2010 8:14:34
Příspěvky: 85
Bydliště: Hřiště
Tak nevim, ještě jsem nedostal na internetu pořádnej poj..b, tak mi to nedá. Já se letos nezúčastnil skoro ničeho. Motám se kolem baráku a kdybych si prst v pr.. zalomil tak nestíhám a nemám peněz nazbyt. Tady se ale čas od času vyskytnu protože tu čerpám energii. Tohle mi ji ale bere.
Nevím co jste si před turnajem sjednali ústně. Ale na obranu pana Bohuše - pravidla se tu skutečně objevila v udaném termínu s tímhle dovětkem
Citace:
Pravidla jsou k diskuzi, můžeme na nich detaily měnit podle chuti osazenstva, finální verzi představím týden před turnajem. Takže pánové i kmáni, vítám konstruktivní připomínky

A kdyžtak mě opravte, ale žádnou připomínku jsem nezapsal.
Vedle toho však cítím oprávněnost výtek pana Čeňka, k "nesmrtelným" jsou všude tak proč ne tady a žádná pravidla je nepředělaj. Jejich účast vede k vyšší tvrdosti a to se při dvou či třech rozhodčích, kteří ještě koukaj aby se nepřipletli do mlaty nedá zvládnout. K jejich zanoschytnutí by mohla vést tahle diskuze, ale to bychom se tu měli asi sepsout víc.

Jinak, soudě podle fotek, krásnej víkend, krásná akce a moje chyba. Ale do takovýho turnaje bych stejně nemoh. Kdo by za mě makal, kdyby se něco semlelo se mnou. Nepatřím k nejmladším v tomhle projektu, nejsem už tak rychlej a pružnej a i když si troufám, některý věci si prostě nemůžu dovolit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. říj 2011 8:31:00 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
Já to neberu že bys napadal mě nebo můj názor, jen mě prostě zaráží ta agresivita která se do tý diskuse dostala.
Neřikám že Mahy nemá právo se vyjadřovat, jen lidí který se stavěj na jednu či druhou stranu je dost z řad zůčastněnejch.

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. říj 2011 9:44:59 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 14:58:16
Příspěvky: 140
Jedna veselá příhoda z turnaje.

Přišla se podivat také žvejkova tetička.
Poté co k ní Žvejk přišel ve zbroji, jala se obdivovat jeho nýtovanou kroužkovku:

- "...jé Ivoši to je kroužků. To sis dělal sám ?"
- "Ne, to dělali dětičky v Indii"

_________________
Jsem jen prostý vladyka... Obrázek


Naposledy upravil Smil z Heraltic dne čtv 27. říj 2011 12:44:04, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. říj 2011 9:51:27 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 8:41:15
Příspěvky: 44
:D Založíme si na ně líheň, ať nemusíme objednávat věci až z Indie.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 27. říj 2011 12:44:40 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 14:58:16
Příspěvky: 140
Jinak sobotní večer plný vtipů byl kouzelnej!

Ještě teď se nad některejma řežu!

_________________
Jsem jen prostý vladyka... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 01. lis 2011 21:05:40 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:07:46
Příspěvky: 557
Budou nějaká videa z této akce? Psal jsi pane Smile, že nějaké jsou.
Z Úhrova jsou celkem pěkný videa, tak by mě zajímalo, jak se tady vyvedly. :)

_________________
Úsloví starých mistrů:
"Pravý šermíř nekryje - když soupeř seká, tak rovněž seká, když dělá krok, tak také dělá krok, když bodá, tak rovněž bodá."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 02. lis 2011 10:39:34 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 8:41:15
Příspěvky: 44
Videa by měla být na Rajčeti mezi fotkama.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz