Přemyslova rota - Lapkové a zemští škůdci 1381-1424

Právě je ned 22. zář 2024 0:58:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Podzimní turnaj v Heraralticích 2011
PříspěvekNapsal: úte 20. zář 2011 10:38:03 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 14:58:16
Příspěvky: 140
Přátelé,
Jelikož se mi velmi líbila atmosféra a celková akce na Úhrově, rozhodl jsme se jít také touto cestou a uspořádat ještě letos podobnou akci.
Termín jsem stanovil na 21.-23. října 2011. Klasicky od pátku do neděle, kdy hlavní den bude sobota.

Místo konání bude pochopitelně v Heralticích avšak tentokráte v areálu fary, a to z prostého důvodu, že zde budeme moci využít i ubytování, které fara skýtá a skrýt se před případným nepřiznivým počasím. Někteří z vás již zde byli hosté na sněmu v roce 2009.
Samotný turnaj by měl být podobný tomu úhrovskému, kde délka bude cca od 13 do 16 hodiny. Na programu jednotlivých disciplin se pracuje. Tato část bude zřejmě veřejná takže bych byl rád, aby jste se předvedli v nejlepším světle a se stejnou agresivitou jak na Úhrově :-)

Večer bychom pak využili prostorů k menšímu posezení v hlavní jednací síni. A mohli bychom prodebatovat některé záležitosti o sdružení, ale hlavně bychom mohli důstojně zakončit sezónu.

Ubytovaní tedy bude jak jsem psal v prostorách fary, která je plná místností na spaní a jsou zde i postele. Fara přes léto slouží jako tábor. Nicméně se v místnostech nedá topit, což však by však neměla byt ještě nutnost. Mělo by být ještě dostatečné teplo. Pro fajnšmekry však není problém si postavit kdekoliv v areálu stan aby si vyskoušeli odolnost proti zimě.

Rád bych, aby se rozšířili naše řady o zbytek seskupení. A proto vás prosím, aby jste si na tuto akci udělali čas a přijeli za náma!

S pozdravem
Smil z Heraltic


Aktuální seznam účastníku (19/10/2011)

Na tuto akci již přislíbili účast tyto šlechtici se svými družinami:

Smil z Heraltic
- Kurik, Naty, Pytlík, Kuba, Mrdoš, Franta, Eva, Andrea, Kedlub.

Bohuš ze Starče etc.
- Bohuš, Sedmička, Sorbona, Rokyta, Kaňa, Karlík, Vlad.

Vilém Bavor ze Strakonic
- jména nenahlášeny. Počet 5 kusů

Čeněk z Ronova
- Přemysl, Batěk, Kocour, Truksa, Pavel.

Staffel von Hohenstoffeln
- Štáfl.


Rumrejch
- Michal, František (sobota)




Berka z Boroviny
- tak bohužel pan Berka s družinou se z akce omlouvá.

_________________
Jsem jen prostý vladyka... Obrázek


Naposledy upravil Smil z Heraltic dne stř 19. říj 2011 9:19:30, celkově upraveno 16

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20. zář 2011 14:05:37 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 8:41:15
Příspěvky: 44
Já přijdu. :lol:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 20. zář 2011 15:49:22 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 21:08:08
Příspěvky: 17
Pokud bude hezké počasí, které doufám Pan Kurik objedná :lol: , souhlas rodičů, a hlavně pokud se tam budu mít jak dostat, jakože budu, tak přijdu :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21. zář 2011 0:18:33 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Jakožto hlavní rozhodčí a herold turnaje, bych Vám všem chtěl nastínit pravidla pro jednotlivé turnajové disciplíny. Dále bych chtěl požádat urozeného pana Staffela von Hohenstoffeln, zda-li by se nezhostil role mého zástupce a pomocného rozhodčího, jelikož jeho věk zřejmě nedovoluje naplno se zapojit do klání. A v případě, že se já budu na kolbišti bít, stane se hlavním rozhodčím.

Turnaj bude rozdělěn do tří částí:
1) turnaj neurozených - libovolný počet přihlášených, úvodní duely budou určeny losem, další již budou probíhat podle klasického pavouka. V případě lichého počtu bojovníků určí herold jednoho z vypadnuvších, aby doplnil počty.
Jednotlivé souboje budou končit dvěma způsoby. Buď se jeden z protivníků vzdá(tzn. jde se do zápasu a v něm podlehne nebo uzná, že je slabší), druhým způsobem je tzv. technické KO. Na tomto verdiktu se musí domluvit hlavní rozhodčí se svým zástupcem, kdy je patrná jasná převaha jednoho s duelantů.
2) turnaj urozených - počítám s tím, že se zapojí všichni nahlášení pánové družin. Souboje budou probíhat stylem každý s každým na body, vzejdou dva nejlepší, kteří se utkají ve finále. Souboje končí stejným způsobem jako při turnaji neurozených.
Do soubojů urozených i neurozených se nastupuje s jednoruční zbraní a štítem, případně pokud se dvojice domluví, mohou použít jakékoli zbraně(kopí, dýky, tesák bez štítu, kameny, pěsti,....)
3) mélee - všichni účastníci turnaje se podle družin rozdělí na cca poloviny a bude probíhat klasická srážka. Jde spíše pro pobavení obecenstva, klasickou srážku.
Další disciplíny jsou na domluvě, myslím, že za to odpoledne toho budeme mít všichni až dost. Nicméně v záloze jsou ještě kruhy cti a zrady a nádherná disciplína "mosty".
Pravidla jsou k diskuzi, můžeme na nich detaily měnit podle chuti osazenstva, finální verzi představím týden před turnajem. Takže pánové i kmáni, vítám konstruktivní připomínky.

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21. zář 2011 8:07:45 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
Pokud se něco neposere, tak přijedu.

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21. zář 2011 9:26:09 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 14:16:55
Příspěvky: 232
Bydliště: Doma
Nevím,nevím jak to v Řijnu bude,začínám ho mít obsazený.Uvidím později...

Bohuš ze Starče a Holoubka píše:
Pravidla jsou k diskuzi, můžeme na nich detaily měnit podle chuti osazenstva, finální verzi představím týden před turnajem. Takže pánové i kmáni, vítám konstruktivní připomínky.


Tak pokud by to počet učastníků dovolil,tak podle mě jsou divácky atraktivnější soboje 2 na 2, popř. 3 na 3, víc než klasický souboj 1 na 1,ale to je pochopitelně na vás... :)

_________________
Nejhorší bitva ?.......s blbostí.....


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21. zář 2011 13:35:06 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
No jo, ale takhle se budou muset vítězové dělit o slávu :-) Ale klidně to můžeme pozměnit na losované dvojice u neurozených a urození si k sobě mohou vzít jednoho až dva družiníky :-) Pak budou mít ale asi více práce rozhodčí...
Co na to ostatní? A především pořadatel pan Smil?

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21. zář 2011 15:06:21 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:09
Příspěvky: 621
Stále ještě nejsem rozhodnut. Taky se může stát, že budu tou dobou ještě s okem na neschopence. (zůstal mě tam po šponě kráter) Asi na dýlejc.

Jinak mě odrazuje také to, že mám po posledním klání dost věcí poničených. Pocit chudoby v posledních měsících, mě nabádá k šetření a omezování se i v tomto koni.

Nemám ovšem nic proti tomu, aby jel kdokoli z Ronovské strany i beze mě.
Doufám totiž, že nezůstaneme při vyjeté koleji, kdy se vždy na akci pořádané jednou z našich stran, z větší části zůčastní jen jedna strana našeho spolku, podle místa a pořadatele.(Ten pocit mám) Přitom nejsme od sebe zas tak daleko.

_________________
Jsem Přemysl


Naposledy upravil Přemysl dne stř 21. zář 2011 17:49:44, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 21. zář 2011 16:09:36 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon 01. lis 2010 17:21:40
Příspěvky: 141
Bohuš ze Starče a Holoubka píše:
Dále bych chtěl požádat urozeného pana Staffela von Hohenstoffeln, zda-li by se nezhostil role mého zástupce a pomocného rozhodčího, jelikož jeho věk zřejmě nedovoluje naplno se zapojit do klání. A v případě, že se já budu na kolbišti bít, stane se hlavním rozhodčím.


Pokud se budu moct účastnit tak rád.

_________________
Dum spiro spero - Dokud dýchám doufám.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25. zář 2011 21:26:52 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Objednány ceny pro vítěze kategorií urození a neurození. A tešte se, budou opravdu pěkné... ;)

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 25. zář 2011 22:37:32 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:20:17
Příspěvky: 420
Jestli mi do termínu neskočí něco důležitějšího tak přijedu.

_________________
Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 06. říj 2011 21:09:25 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 19:37:04
Příspěvky: 145
Bydliště: Žižkovo Pole 131
Omlouvám se,této akce se nezůčastnim. :(


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2011 9:31:16 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 14:58:16
Příspěvky: 140
Lidi turnaj se blíží a proto prosím o zasilání příslibu účasti, ať víme s kým máme počítat.
Aktuální počty jsou v prvním příspěvku.
Děkuji

_________________
Jsem jen prostý vladyka... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2011 13:15:42 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
Smil z Heraltic píše:
Čeněk z Ronova
- Přemysl + 4 ks

Staffel von Hohenstoffeln

Berka z Boroviny
- ještě upřesní


Kdo je u tebe ks?

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2011 13:16:36 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Smil z Heraltic píše:
Lidi turnaj se blíží a proto prosím o zasilání příslibu účasti, ať víme s kým máme počítat.
Aktuální počty jsou v prvním příspěvku.
Děkuji


Ještě poprosím dopsat do mé družiny Karlík a Vlad a změnit Žvejkovu přezdívku na "Rokyta"
Děkuji

_________________
Aliqui est esse malum


Naposledy upravil Bohuš ze Starče a Holoubka dne pon 10. říj 2011 15:24:30, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2011 13:24:23 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 16:35:48
Příspěvky: 281
Smil z Heraltic
- Kurik, Naty, Pytlík, Honza, Mrdoš, Franta, Eva, Andrea

Honza NE...Kedlub !!!

Počkej Kuba nic?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2011 13:26:23 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:09
Příspěvky: 621
Přijedu já, Batěk, Kocour, Truksa, Pavel, (Stafl)

Většina z nás pouze na celou sobotu. Já mám promrzlé fary dost a to na pár let do předu.

Jinak jako čeněk si sebou nevezmu zbroj porušenou z jiných bojů. Do turnaje se zapojím jako lehký pěšák, ale nevyhýbám se bojům ani se šlechtici.

_________________
Jsem Přemysl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2011 16:59:25 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 14:58:16
Příspěvky: 140
děkuji za připomínky, opravil jsem to dle nich.
Ronvald píše:
Omlouvám se,této akce se nezůčastnim. :(

škoda, budeš nám chybět.
Přemysl píše:
Já mám promrzlé fary dost a to na pár let do předu
myslím že zas tak promrzlá nebude. V současné době se teplota v místnostech pohybuje v rozmezí okolo 19 ° C. Tak se nebojte že zmrznete.
A znovu apeluji na vaši přítomnost po celý víkend, abychom mohli diskutovat o případných otázkach a nápadech v rámci sdružení!

_________________
Jsem jen prostý vladyka... Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 10. říj 2011 17:27:53 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Tak snad nebude problém zapnout si na chvíli večer menší přímotop, aby nám to vyhřál, ne?

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 11. říj 2011 7:19:12 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
Pokud mi to někdo připomene, a pokud ho najdu tak dovezu minipřímotop.

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz