Přemyslova rota - Lapkové a zemští škůdci 1381-1424

Právě je ned 12. kvě 2024 20:10:56

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: úte 02. srp 2011 21:07:46 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Truksa píše:
Tento pásek je honosnej, tak na mou postavu a jiný neurozený sluhy. Pro tvou postavu je příliž chudej, nutně potřebuješ zdobnější.


Naprosto nesouhlasím

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02. srp 2011 21:24:47 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. črc 2011 16:27:45
Příspěvky: 84
Inu opasek je z barvené kůže, pobit ozdobami a opatřen nákladnou přezkou a nákončím- není nijak extremně přetékající bohatsvím, ale jen tak někdo si jej dovolit nemohl.
Jistě jej mohl mít i neurozený-pokud byl dobře placen. Já v tom problém nevidím. Nebude jej mít patrně drn(nebrat urážlivě je to terminus technikus), ten by jej spíše prodal.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte 02. srp 2011 21:28:26 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Velmi zdařilé a věrohodné rekostrukce urozených
Obrázek
Obrázek
a opasky zas tak zdobené nemají

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř 03. srp 2011 19:31:38 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:20:17
Příspěvky: 420
Postavy, který jsi poslal, pane Bohuši, charakterizují zjev šlechtický především mohutným pásem (myslím ten široký, typický pro rytíře). Ten upnutý pás není bohatě zdobný, protože postava už zdobný pás má a je zjevné, že ten upnutý mají z praktické stránky nežli ze zdobné. U pana Smila doporučuju dozdobit tento pás z toho důvodu, že nemá tento rytířský, proto by se měl alespoň prezentovat zdobnějším, který na jeho postavě více vynikne nežli tento součastný.
Zkrátka opakuji, že musí dodržovat tyto body kostýmových podmínek.
Vyšší společenské vrstvy se mají od nižší odlišovat bohatším oděvem, nebo u šlechty nošením rytířského pásu s ostruhami.

_________________
Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp 2011 7:33:57 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
Jen taková poznámka: Ty dvě fotky to sou rekonstrukce. nejsou to ani nálezy ani ilumunace nebavili sme se už někde o tom že rekonstrukce ať už od jakkoli kvalitních skupin a spolků jako důkaz uznávat nikdy nebudeme z důvodu toho že každej kdo něco rekonstruuje si to stejně přizpůsobí svejm představám? už teda nevim jestli sme to probírali na fóru (hledat to nebudu) nebo sme si to řekli někde v hospodě.

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp 2011 12:42:29 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Ve vlákně ohledně bojového oděvu šlechty jsou dvě ilumanace souboje Davida s Goliášem a žádná postava na těchto obrázcích nemá ani zdaleka tak zdobený opasek jako pan Smil. A vzhledem k tomu, že David je zobrazen jako budoucí král a ani Goliáš podle zbroje nebude úplnej přizdisráč, tak si myslím, že to mohlo ukončit třenici ohledně barveného a mosaznými ozdobami posázeného opasku pana Smila.
pro úplnost ty obrázky přikládám
Obrázek
Obrázek

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp 2011 16:21:29 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. črc 2011 16:27:45
Příspěvky: 84
A já jenom dodám, že si to chce ujasnit co si kdo mohl dovolit. Ten opasek barvený,obitý a osazený nákončím a přeskou si drn dovolit nemohl. Nižší šlechtic ano. Samozřejmě pokud vyrazí někam kde je třeba echt repre, tak se oděje i pásem rytířským ;)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp 2011 18:04:23 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:20:17
Příspěvky: 420
Pane Bohuši mám pocit, že se tu bavíme o oděvu slavnostním nikoliv o zbrojním.
Nepochybuju, že by si tento pás nemohl finančně dovolit drobný šlechtic, ale neměl by pro něj být problém i bohatší.
Oděv slavností má podle mě účel používat na echt repre.

_________________
Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp 2011 18:35:35 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. črc 2011 16:27:45
Příspěvky: 84
Což je-li šlechtic mysli zbožné a je-li mu tedy proti srsti jako páv sebe zdobiti, ale naopak střízlivost a jednoduchost jest mu vlastní?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv 04. srp 2011 19:02:25 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:07:46
Příspěvky: 557
mahy píše:
Což je-li šlechtic mysli zbožné a je-li mu tedy proti srsti jako páv sebe zdobiti, ale naopak střízlivost a jednoduchost jest mu vlastní?


Myslím, že to není pravděpodobné vzhledem k tomu, že pan Smil lapkaří, aby více zbohatl :)

_________________
Úsloví starých mistrů:
"Pravý šermíř nekryje - když soupeř seká, tak rovněž seká, když dělá krok, tak také dělá krok, když bodá, tak rovněž bodá."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 05. srp 2011 12:00:51 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
No nevim pánové. Já asi počkám co řekne Pan Čeněk (Přemysl). A budu se prostě řídit tim.

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 07. srp 2011 21:47:54 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:09
Příspěvky: 621
Původně jsem reagovat nechtěl, ale můj názor sem vložím, když o něj někteří stojíte.
Stejně jsem to s Kurikem už probral osobně a to je hlavní.

S nikým se tu přetahovat nehodlám a tak dál případně reagovat nejspíš nebudu.
Některým se pásek nezamlouvá jiným ano. A některé vaše příspěvky mi vyznívají jen jako lezení panu Smilu do řitě. To tak ale jistě není.

Nošení rytířského pásu a ostruh bylo i "odznakem hodnosti". U bojového i civilního oděvu a ostruhy se případně i zavěšují na opasek.

Kurikův opasek by mohl být ještě zdobnější, ale mě jeho současný stav nevadí, jelikož doufám že některý můj pás vedle toho jeho lépe vynikne. A taková vzájemná soutěživost nepochybně i tehdy fungovala. Kdo měl na zdobení jiných součástí a oblečení, tak u toho se to má projevovat i na páse.

Myslím že Kurik by měl nosit hlavně pás rytířský, ale on je možná jiného názoru a není snad přesvědčen o svém rytířství.
Jinak je pravdou, že podobně zdobené opasky nosí i jeho sluhové.

Dřív mi vadila přílišná snaha služebných o zdobnost a nyní už si to někteří znich i dokladují. Současně je tu snahou udržet a také z výraznit rozdíl v postavení. No a proto se tu koušete.

Jednoduše - doporučuju jeho opasek ještě přizdobovat, ale nevidím v tom nutnost, pokud mají mít jeho podaní dobrý pocit, že se své šlechtě vyrovnají.

On už si má slova každý nějak přebere.

_________________
Jsem Přemysl


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 32 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz