Přemyslova rota - Lapkové a zemští škůdci 1381-1424

Právě je čtv 25. dub 2024 9:53:58

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob 16. lis 2013 1:14:26 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 31. říj 2010 19:54:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Krucemburk
Jako chlapce mě můj otec poslal na studia-měl jsem se stát nižším prelátem.Avšak miloval jsem tolik hudbu,básně,ženy a víno,že bůh mi odpusť se tak nestalo.Protloukal jsem se životem na ulici,hrával jsem rozverné písně v hampejzech i na hradech šlechetných a nešlechetných pánů,rytířů,i těch,co si se sedláky v chování svém nezadají(Vždy bez valného úspěchu),ale na živobytí to stačilo.
V 16 letech mě můj otec přibral k sobě do družiny nájemných žoldnéřů,jež se často nechávali najímat pány k tomu,aby škodili svému sousedu,kterého nechovali v křesťanské lásce.V té době jsem se naučil umění boje.V životě jsem doopravdy zabil pouze jednoho "urozence" v šarvátce u Iglau,neurozené jsem nepočítal.Nemám zabíjení rád,pokud si to bůh nežádá.
Družina mě vždy brala jako člověka,který umí částečně číst,a psát,což jsem si ze studií trochu pamatoval-ale latina byla spíše hekáním na prevétu.Daleko více byli potěšeni,že nad třetím džbánem medoviny mohou u táborového ohně slyšeti pár nemravných písní.
Jsem středověký romantik,trochu bard a filosof,který by rád něco dokázal,ale nemá na své prosazení ani jeden zlaťák.(Časem asi pozměním,trochu se to podobá skutečnosti,až na toho otce,protože to byl vždy poctivý člověk.) :D
A hlavně,krále Václava IV. jsem miloval,sice jsem pro něj nikdy nehrál(komoří chtěl nehorázný úplatek),ale jednou jsem ho viděl projíždět a byl vznešený na svém oři,oděn v brokátu.Všichni jsme ho obdivovali-i Magdaléna z kovárny....Bože to byla nejkrásnější panna na pomezí Čech a Moravy!.....


Přílohy:
IMG_8743.jpg
IMG_8743.jpg [ 100.9 KiB | Zobrazeno 3114 krát ]
Poznámka: Kdybych to držel bez popruhu,budu mít naprosto stejný pokroucený postoj...
medieval.jpg
medieval.jpg [ 27.34 KiB | Zobrazeno 3114 krát ]
Hi.jpg
Hi.jpg [ 62.47 KiB | Zobrazeno 3114 krát ]
vítězství.jpg
vítězství.jpg [ 159.72 KiB | Zobrazeno 3116 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16. lis 2013 19:59:30 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:09
Příspěvky: 621
:) :D :D Hééééj Františku Paráda, to mě fakt pobavilo. A bezva fotka jak jsi ho zvedal pod krkem :lol:

_________________
Jsem Přemysl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 16. lis 2013 20:06:45 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 31. říj 2010 19:54:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Krucemburk
Přemysl píše:
:) :D :D Hééééj Františku Paráda, to mě fakt pobavilo. A bezva fotka jak jsi ho zvedal pod krkem :lol:

Díky,to jsem rád. :oops:

_________________
,,Mnozí pověstí hledajú,v tom múdřě i dvorně činie,
ale že své země netbajú,tiem svój rod sprostenstvím vinie.''(Dalimilova kronika)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17. lis 2013 18:34:35 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:07:46
Příspěvky: 557
Základ máš moc pěkný.
Ještě by to chtělo k civilnímu kroji doplnit drobnosti, jako třeba tašvici na pásek, jídelní nožík, apod. Takové ty doplňky, které dotvářejí celkovou siluetu. :-)
Taky bych si pohrál s barvami oděvu. Přijde mi, že na muzikanta máš tmavé, neveselé oblečení. Zkusil bych to dodat pestrost. ;)

_________________
Úsloví starých mistrů:
"Pravý šermíř nekryje - když soupeř seká, tak rovněž seká, když dělá krok, tak také dělá krok, když bodá, tak rovněž bodá."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 17. lis 2013 21:38:37 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 31. říj 2010 19:54:40
Příspěvky: 181
Bydliště: Krucemburk
Pavel píše:
Základ máš moc pěkný.
Ještě by to chtělo k civilnímu kroji doplnit drobnosti, jako třeba tašvici na pásek, jídelní nožík, apod. Takové ty doplňky, které dotvářejí celkovou siluetu. :-)
Taky bych si pohrál s barvami oděvu. Přijde mi, že na muzikanta máš tmavé, neveselé oblečení. Zkusil bych to dodat pestrost. ;)


Nůž měšec i tašvici samozřejmě mám,bohužel na fotkách to není vidět,jelikož ji nosím vlevo.S pestrostí máš pravdu,snad se mi časem poštěstí sehnat materiál.Vím že muzikanti nosili křiklavější barvy.
A co se týká bojového-jsem odkázán na družinu,co kdo půjčí.Naštěstí v noční košili jsem zatím
bojovat nemusel. :)

_________________
,,Mnozí pověstí hledajú,v tom múdřě i dvorně činie,
ale že své země netbajú,tiem svój rod sprostenstvím vinie.''(Dalimilova kronika)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob 30. lis 2013 9:15:42 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
No hele, to je ale pěknej komediant, eee teda minesenger. :-)

Pěkný Franto, a pěkně si tu kecku nabral.

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz