Přemyslova rota - Lapkové a zemští škůdci 1381-1424

Právě je sob 27. dub 2024 7:29:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pytlík, Marek z kovarny(neurozenec)
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 22:06:21 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 16:35:48
Příspěvky: 281
Zatím jsem stále neměl vlákno s tím, že si ho založím až s Kurikem proberu psanou omáčku a budu mít fotky všeho co používám, ale diskuze vedle ve vlákně mi nedává vybrat.
Aby někdo neřekl že mě nešlo hodnotit...

Většina z Vas můj kostým i vyzbroj viděla a zná (+častečné fotky z odkazu, dodam pozdeji)

Kostým:
boty 2*
bruchy(len) 2*
košile(len) 2*
letni tunika(len)
nohavice(vlna)2* + kratké zimní nohavice
tunika(vlna) 
surcoat(vlna)
plašt(vlna)
kápě 2*
čapička 2*
coif
slamak
pásek 2*
tašvice 3*

http://rybiczka.rajce.idnes.cz/Turnaj_H ... CF6146.jpg

Zbroj:
se sklada ze spodní(budouci vypasovane) prosivanice, vrchní vycpane prošivanice(vesta), prošivanych nohou, plechove ochrany kloubu
kornoutovek, černeneho klobouku nebo lebky....
pěchotní a pěstní štít..

http://rybiczka.rajce.idnes.cz/Zboreny_ ... 0_2524.jpg (ten s pechotním štítem)

Tak můžete !!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 22:34:52 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:07:46
Příspěvky: 557
Já myslím, že máš kostým v pohodě.

Jen bojového bych ti vytkl ten tvůj klobouk, jelikož má podivný tvar. Rovná krempa, která není sešikmená. (snad to z toho popisu pochopíš)
To, bych řek, je takový nejvýraznější, takže by byla lepší ta lebka.


P.S.
Píšu z mobilu, takže nevidí na fotkách moc detaily

_________________
Úsloví starých mistrů:
"Pravý šermíř nekryje - když soupeř seká, tak rovněž seká, když dělá krok, tak také dělá krok, když bodá, tak rovněž bodá."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 22:46:12 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 16:35:48
Příspěvky: 281
Pavel:chápu tě, krempa sešikmena je, ale jen lehce, zase si myslím že toto je věc hodně variabilní....
nevím.... jak se na to tvaří ostatní?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 22:58:12 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:07:46
Příspěvky: 557
Je pravda, že tvary klobouků jsou hodně variabilní, ale takovýto (s takhle rovnou krempou) jsem nikde neviděl.
Ale počkej na ostatní, když se ten klobouk už řešil.

_________________
Úsloví starých mistrů:
"Pravý šermíř nekryje - když soupeř seká, tak rovněž seká, když dělá krok, tak také dělá krok, když bodá, tak rovněž bodá."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned 20. lis 2011 23:28:31 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. črc 2011 16:27:45
Příspěvky: 84
Klobouk je v cajku, jsou známy i dochované originální kusy s rovnou krempou.
Obrázek

Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 13:30:29 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 16:35:48
Příspěvky: 281
žadna odpověď? to mam vše v pořadku ?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 14:30:38 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. črc 2011 16:27:45
Příspěvky: 84
Ahoj, Marku(Pytlíku). Co mohu posoudit já- Celkově to vypadá dobře a není tam nic co by hned bilo do očí.

Ovšem na komplexní zhodnocení by bylo potřeba lepší fotky a se vším co jsi zmínil. Ale takhle to nevypadá špatně. Zbroj, pokud ji doplníš tou ochranou loktů bude pěkná na neurozeného bojovníka. K přilbě jsem ti postl obrázky- obojí je možné lebka i klobouk.

Za sebe ti skládám poklonu protože tě znám z dřívějška a vím jak jsi začal na tomhle makat a ten posun je tam hodně velkej!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 14:38:40 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:20:17
Příspěvky: 420
Oděv:
Tvoje tašvice mi nepříjde vhodná doporučil bych ti raději tašvici tohoto typu viz obr. A k ní by se hodila ještě nějaká ta dýka.
Na tom obrázku je trochu vidět, že máš podkolenky nebo vidim špatně?
Jen by mě zajímalo z jakého zdroje je máš doložené.
Ještě by nebylo od věci sem hodit foto bot.

Zbroj:
Za 1. ti doporučuju viměnit palčáky za kornouty.
Trochu větší úpavu by potřebovala svrchní prošívanice. Na svrchu uvedeném obrázku vypadá neprošitá a nevycpaná což by nebylo od věci dodělat. Dále doporučji k vrchní prošívce udělat jiné šněrování nebo knoflíky, přišít prošívané rukávy , které by možná stačili po lokty. Podívám se, jak hodně to je doložené, ale myslím, že mít dlouhý rukáv na prošívanici by bylo trochu proti srsti zvláště kdybys plánoval železné ruce.
Na batwat bych možná dal kroužkovou kuklu, ale to je věc názoru.
Mohl by jsi popsat ještě spodní prošívanici ideálné dát sem její foto.
A co máš na nohou a odkud máš doloženou tu kůsu?

Doporučuju sem ještě hodit lepší fotky.


Přílohy:
book%20(37).jpg
book%20(37).jpg [ 61.07 KiB | Zobrazeno 17645 krát ]

_________________
Lepší vládnout v pekle, než sloužit v nebi.
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 15:32:37 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 12:21:42
Příspěvky: 446
To co považuješ za podkolenky sou podle mě nohavice vykukující spod prošívanejch nohavic.

Jináč dobrý Pytlíku mě se to líbí. Ale já nejsem odborník.

_________________
Mou zbrojí je pohrdání, mým štítem je odpor, mou zbraní je nenávist. Ve jménu Císaře, pobijme je všechny!!!
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 16:44:58 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 16:35:48
Příspěvky: 281
Truksas píše:
Oděv:
Tvoje tašvice mi nepříjde vhodná doporučil bych ti raději tašvici tohoto typu viz obr. A k ní by se hodila ještě nějaká ta dýka.
Na tom obrázku je trochu vidět, že máš podkolenky nebo vidim špatně?
Jen by mě zajímalo z jakého zdroje je máš doložené.
Ještě by nebylo od věci sem hodit foto bot.

Podkolenky nemam je to podvazek pro vypasovaní nohavic.
boty jsi viděl, mužeš posoudit po paměti...foto nemam


Zbroj:
Za 1. ti doporučuju viměnit palčáky za kornouty.
Trochu větší úpavu by potřebovala svrchní prošívanice. Na svrchu uvedeném obrázku vypadá neprošitá a nevycpaná což by nebylo od věci dodělat. Dále doporučji k vrchní prošívce udělat jiné šněrování nebo knoflíky, přišít prošívané rukávy , které by možná stačili po lokty. Podívám se, jak hodně to je doložené, ale myslím, že mít dlouhý rukáv na prošívanici by bylo trochu proti srsti zvláště kdybys plánoval železné ruce.
Na batwat bych možná dal kroužkovou kuklu, ale to je věc názoru.
Mohl by jsi popsat ještě spodní prošívanici ideálné dát sem její foto.
A co máš na nohou a odkud máš doloženou tu kůsu?

Doporučuju sem ještě hodit lepší fotky.


1) umíš číst? v první přispěvku je mam kornouty v seznamu!
2) opět v seznamu je napsano že vrchní je vycpavanice...sorry ta fotka je stara...
3) předělat šnerovaní je další v seznamu prací!
4) taky bych dal kroužkovku, jen kdybych na ni měl....
5) kusu nijak extra doloženou nemam, ale kdyz bude velky problem tak mam i par (sice momentalne nenasazenycho) hrotů kopí
6) na nohou mam prosívane(zatím 3/4, opět si mohl vidět na turnaji) prosite nohavice s myškami

Kocour a Mahy: díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 17:07:21 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: pát 13. kvě 2011 16:09:04
Příspěvky: 73
Co se civilu týče, tak asi výhrady nemá, je to příjemný kostým pro neurozeného družiníka. Na zimní období bych ho ještě doplnil vlněným gardecorpsem. Nevím, jak to bylo s používáním nebarvené vlny, ze které máš kapuci. Jinak je to opravdu pěkné.
K bojovému snad jen, že bych doplnil tu kroužkovou kuklu a upravil tvar štítu. Jak už jsem ti říkal, takhle to vypadá jako římskej obdélník(bez urážky) :-)
A ty tříčtvrteční nohavice nech, jsou na pěšáka ideální.

_________________
Aliqui est esse malum


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 17:13:51 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 16:35:48
Příspěvky: 281
Bohuš ze Starče a Holoubka píše:
Co se civilu týče, tak asi výhrady nemá, je to příjemný kostým pro neurozeného družiníka. Na zimní období bych ho ještě doplnil vlněným gardecorpsem. Nevím, jak to bylo s používáním nebarvené vlny, ze které máš kapuci. Jinak je to opravdu pěkné.
K bojovému snad jen, že bych doplnil tu kroužkovou kuklu a upravil tvar štítu. Jak už jsem ti říkal, takhle to vypadá jako římskej obdélník(bez urážky) :-)
A ty tříčtvrteční nohavice nech, jsou na pěšáka ideální.


na bilou nemam co říct, jen že se mi zalibila... :D
misto gardecorpsu mam ten černy "surcotes" (ach ta terminologie :D )se 3/4 rukavem, ktery se da vzít i prez zbroj :lol:
kukla je v planu, ale penz se nedostava, bavili jsme se o tom na turnaji....proš. nohavice budou upravene(do holene to bolí) :evil:
muj scutum mi nech...až bude potažení tak dosekaný, že mě to donutí ho sundát, tak ho upravím, ale do té doby budu mít stejně asi už novy(snad prkenkovy) :twisted:


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 17:16:48 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 07. črc 2011 16:27:45
Příspěvky: 84
Bohuš ze Starče a Holoubka píše:
Co se civilu týče, tak asi výhrady nemá, je to příjemný kostým pro neurozeného družiníka. Na zimní období bych ho ještě doplnil vlněným gardecorpsem. Nevím, jak to bylo s používáním nebarvené vlny, ze které máš kapuci. Jinak je to opravdu pěkné.
K bojovému snad jen, že bych doplnil tu kroužkovou kuklu a upravil tvar štítu. Jak už jsem ti říkal, takhle to vypadá jako římskej obdélník(bez urážky) :-)
A ty tříčtvrteční nohavice nech, jsou na pěšáka ideální.



Nicméně není to nic proti ničemu, takhle nějak vypadaly pěchotní štíty. Římské štíty(Scutum) vypadají jinak. Myslím, že tohle si nikdo nesplete. Nehodnoťme podle svého vkusu, ale objektivně.

Otázka: je tento štít použitelný v rámci KM na pěšáka v dané době?
Za mě odpověď: JE.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon 21. lis 2011 18:44:34 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:07:46
Příspěvky: 557
Mahy sem hodil obrázky klobouků podobných jako máš ty, takže to je pohodě. Jen sem si u toho nebyl jistý.

Jinak máš pěknej kostým.

_________________
Úsloví starých mistrů:
"Pravý šermíř nekryje - když soupeř seká, tak rovněž seká, když dělá krok, tak také dělá krok, když bodá, tak rovněž bodá."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2012 14:22:58 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 16:35:48
Příspěvky: 281
NEvím jestli o to ješte stojíte, ale tady je slibená "lepší" fotka civilu

fotku ve zbroji sice mam taky ale ve strasny kvalite :-C


Přílohy:
vdvs.JPG
vdvs.JPG [ 202.8 KiB | Zobrazeno 17536 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2012 14:42:37 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 30. zář 2010 8:14:34
Příspěvky: 85
Bydliště: Hřiště
Pytlík píše:
NEvím jestli o to ješte stojíte, ale tady je slibená "lepší" fotka civilu


Ale stojíme, to víš že stojíme. A stát budeme. Tahle vlákna jsou tu proto, abychom se někam hnuli. ;)

Ten pásek má po krajích vyrážený drážky, ozdobný šití nebo je sešívanej z více vrstev ? Čím je barvenej ? Soráč, prostě mi to k neurozenci naší doby nějak nesedí, ale třeba mě přesvědčíš. :)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2012 15:34:29 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: pon 27. zář 2010 12:33:09
Příspěvky: 621
Jasně že stojíme o každého spolupracocvníka který si chce nechat aspoň trochu poradit.

Mě nějak nesedí ten druh nože co ti tam trčí a ta tašvice. Tu bych fakt vyměnil.

Víte někdo něco bližšího o tomhle druhu "nástřihů" co má podél spodního okraje ta kápě? Nehodil by se k jeho postavě spíše jednoduchý rovný okraj? Co třeba zedraný nebo otrhaný.

A to mi připomíná a nepíšu to zde jen pro Pytlíka: Proč dnes nikdo nechce chodit v zedraném či spláceném (spravovaném) oblečení. Aspoň někdo občas nechte nějakou tu díru nebo hezkou příplatu (záplatu). Na můj vkus jsou všichni nějak moc hezky oblečení a nikdo není ušpiněnej a nikdo nemá hlad a tak :)

Sem se zas rozkecal ale nestojí to za zamyšlení?

_________________
Jsem Přemysl


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2012 17:29:42 
Offline
Člen seskupení
Uživatelský avatar

Registrován: ned 26. zář 2010 14:07:46
Příspěvky: 557
Určitě, stojíme o každého, kdo má zájem se zlepšovat.

Pěkný kostým.
Pásek si myslím, že je vpořádku. Zdobené pásky už byli v naší době běžnější (viz vlákno opasky) a vytlačování do kůže není nijak náročka technika. Spíš není vidět, co máš za přesku. :)

Ta červená tašvice mi silně připomíná toulec na šipky, ale nevím. Pokud máš nějaký důkaz používání, nejsem proti.

Kápě s takovými prostřihy je taky myslím OK, ale chtělo by to ji najít i na jiné iluminaci, že z Knihy o lovu...
Příloha:
i5_0055.jpg
i5_0055.jpg [ 8.07 KiB | Zobrazeno 17521 krát ]


Přemysl: Ti lidé to přeci taky někdy museli mít nový. Až se nám oděvy vlivem nošení optřebí, tak budou zedraný nebo se záplatami, ale schválně na novém oděvu bych to nedělal.

_________________
Úsloví starých mistrů:
"Pravý šermíř nekryje - když soupeř seká, tak rovněž seká, když dělá krok, tak také dělá krok, když bodá, tak rovněž bodá."


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2012 17:44:53 
Offline
Host
Uživatelský avatar

Registrován: stř 29. zář 2010 16:35:48
Příspěvky: 281
Hertvík: Vůbec netuším co tam vidíš....pasek teprve zdoben MOŽNÁ bude, ted jsou na něm jen 2 vytlačené linky(ty už tam byly)
PAvel a Přemek: tašvice...vím přemyslím na jinou, http://www.sedlar.livinghistory.cz/brasny.html druha odzhora, ale je fakt že tu svou jsem v iluminacich nikdy nehledal...
add přezka : je tam klasicka tato http://www.armabohemia.cz/imgnew/armure ... /sp16v.jpg
ale rad bych další novy pasek s tímto http://www.armabohemia.cz/imgnew/armure ... /sp48v.JPG na coz mi tenkrat ve vlakne o pascch nikdo neřek pul slova
Pavel...hura inspirace co s tašvicí, bud prodat nebo z ni udělat toulec....
TAky přemyslím nad jiným kabátcem(tunikou)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát 03. úno 2012 21:58:42 
Fotek by to chtělo z několika úhlú,ale troufám si říct asi následovné:
Podle střihu a barevnosti látek bych tě tipoval na klasického řemeslníka. Rozhodně nebudeš žádný domkář či chalupník od pole. Prostě týpek poblíž města (né měšťan,ale možný obyvatel - velký rozdíl).
Střihově to vypadá dobře a vypasovávat se nic nemusí. Kapuci by bylo třeba vidět lépe. Žádná zdobení na oděvu nemáš což je správné a tím bych se vyvaroval i kožešinovým lemům. I když víme,že byly možné,ale je lepší moc nevybočovat ;) .
Opasek bych vyměnil za jiný,ale špatně na něj vidím. Jednoduchý vytlačený ornament bych na škodu neviděl,ale zkusím dohledat a doptat se. Přezka je v poho,ale doporučil bych jinou. S tím nákončím jsem trochu na vážkách,ale vše je to jen o tvém sociálním postavení.
Tašvici vyhoď a pořiď novou. Mimochodem Tom Filip je správná volba. Mám od něj většinu věcí a je to echt,tak jak chci a mnohdy dle dobových nálezů.
Nožík je špatný,takže ho předělej na křesadlo :) I zavěšení není správné.
Měšec mě splývá,takže nevím.


Nahoru
  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 71 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
POWERED_BY
Český překlad – phpBB.cz